‹ powrót
‹ strona główna  ›  Prasa  › 
Leonardo da Vinci po raz drugi w PSM I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze

Leonardo da Vinci po raz drugi w PSM I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze

Dnia 16 sierpnia 2010 r. 40 osobowa grupa uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garsci w Jeleniej Górze wraz z opiekunami wyjeżdża do Liberca w Czechach by realizować staż w ramach programu FRSE Narodowej Agencji Programu “Uczenie się przez całe życie" Leonardo da Vinci.
To już druga grupa uczniów tej szkoły wyjeżdżająca do Czech w ramach programu LdV. Pierwszy wyjazd miał miejsce w ubiegłym roku do Rumburka.
Teraz szkoła napisała projekt pod tytułem "Interpretacja i wykonawstwo utworów Fryderyka Chopina i polskich kompozytorów współczesnych XX wieku" by uczcić 200 rocznicę urodzin sławnego Polaka. Projekt otrzymał pozytywną opinię ekspertów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i został zatwierdzony do realizacji.
Zajęcia w zakresie teorii i praktycznego wykonawstwa przeprowadzą nauczyciele zawodu Základni umělecká škola Liberec w Republice Czeskiej, z którą to szkołą szkoła cieplicka współpracuje na różnych płaszczyznach.

Uczniowie będą pracować nad estetyką brzmienia utworów, sposobem prowadzenia kantyleny, wyrazistą artykulacją , wzbogaceniem umiejętności technicznych, poprawną interpretacją, stylowością wykonywanej formy instrumentalnej i chóralnej. Projekt podsumują koncerty dla czeskiej publiczności.
Ponadto młodzież uczestniczy w szkoleniach kulturowo-językowo-pedagogicznych , by poznać kulturę czeską , czeski język brażowy ale także nauczyć się podstawowych słów i zwrotów niezbędnych w codziennym życiu.
Nabyte praktyczne umiejętności zostaną potwierdzone certyfikatem partnera czeskiego i dokumentem "Europass Mobilność". Pomoże to młodzieży polskiej w przyszłości na podjęcie nauki w szkole muzycznej II stopnia, oraz studiów w Polsce lub za granicą - w krajach Unii Europejskiej.
W projekcie uczestniczą wybrani uczniowie z Jeleniej Góry ale także sąsiednich miejscowości: Piechowic, Wojcieszyc, Podgórzyna, Jeżowa Sudeckiego, Komarna a nawet Pasiecznika , Starej Kamienicy i Lubomierza, którzy uczęszczają do PSM I st. im. Janiny Garści. Jest to wspaniały akcent na zakończenie wakacji - mówią zgodnie dzieci i ich rodzice, tym bardziej, że Komisja Europejska w całości pokrywa koszty uczestnictwa w projekcie.

Organizator projektu zaplanował termin stażu na 16.08 - 30.08.2010r.

Źródło : http://jg24.pl/?txt=16071&title=leonardo_da_vinci_po_raz_drugi_w_psm_i_st_im_janiny_garsci_w_jeleniej_gorze

dodano : 05 Paź. 2010  |  wyświetleń : 2982

dodaj komentarz

Imię (*)

E-mail (*)

Ocena (*)
  Komentarz
Home  •  O szkole  •  Projekty  •  Partnerzy  •  Filmy  •  Muzyka  •  Galerie  •  Nauczyciele muzyki jadą do Lipska po doświadczenia  •  Kontakty  •        design by : LEMONPIXEL.pl