‹ powrót
‹ strona główna  ›  Projekty  ›  LIPSK 2011  › 

Leonardo da Vinci –LIPSK 2011

W zrealizowanym w Lipsku, w dniach 23.06-09.07.2011 projekcie  pt. „Nowe trendy w pedagogice muzyki popularno-rozrywkowej”uczestniczyły zespoły: smyczkowy, gitarowy oraz wokalny, a także uczniowie istniejącej od roku klasy perkusji.Partnerem przyjmującym stażystów było Stowarzyszenie EUROPA HAUS reprezentowane przez panią Marię Peter.Celem stażu było szkolenie w branży muzycznej, w zakresie improwizowania, aranżacji i artykulacji .

Z młodzieżą z Jeleniej Góry pracowali instruktorzy związani ze znanymi placówkami edukacji muzycznej w Niemczech, między innymi, z Lipskim Konserwatorium, czyli Wyższą Szkołą Muzyczną i Teatralną im. Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego z prorektorem prof. Hannsem-Martinem Schreiberem, Lipską Filharmonią „Gewandhaus” z panią Constanze Wolff, Muzeum Instrumentów Muzycznych przy Lipskim Uniwersytecie z dyrektorem prof. dr. Eszter Fontaną i pedagogiem muzycznym Oliverem Schwerdtem.
Współpracowano także z Państwową Szkołą Muzyczną w Saksonii im. J.S. Bacha, drugą pod wzglądem wielkości w Niemczech, liczącą ponad 7000 uczniów z dyrektorem Frank’iem-Thomas’em Mitschke i jego pracownikami. Udział w projekcie wzięła grupa muzyków zgromadzona wokół znanego kabareciarza i muzyka Romana Raschke, oraz prywatne gimnazjum o profilu muzycznym im. Roberta Schumanna z dyrektorem Günterem Gieβlerem  i Niemiecko-Polskie Towarzystwo Saksonii z siedzibą w Dreźnie z prezesem Wolfgangiem Howaldem.
Partnerzy niemieccy oraz goście koncertów byli zaskoczeni wysokim poziomem praktycznej wiedzy i umiejętności muzycznych polskich uczniów, szerokim repertuarem koncertów i wzorową dyscypliną. Stażyści zdobyli sobie wszędzie duże uznanie i miano „wzorowych ambasadorów swojej szkoły i ojczyzny”.

Efektem pracy podczas lipskich warsztatów były koncerty dla niemieckiej publiczności:

24 czerwca 2011 -  koncert na święcie dzielnicowym w Leutzsch

30 czerwca 2011 – koncert w lipskiej filharmonii Gewandhaus

02   lipca  2011   - koncert w Szkoła Muzyczna  im. J. S. Bacha

03 lipca 2011      – koncert dla Towarzystwa Polsko – Niemieckiego w Muzeum

                            J.I. Kraszewskiego w Dreźnie               

07 lipca 2011      – koncert w Muzeum Instrumentów Muzycznych

Home  •  O szkole  •  Projekty  •  Partnerzy  •  Filmy  •  Muzyka  •  Galerie  •  Nauczyciele muzyki jadą do Lipska po doświadczenia  •  Kontakty  •        design by : LEMONPIXEL.pl