‹ powrót
‹ strona główna  ›  Prasa  › 
Z Lipska do Alfeld

Z Lipska do Alfeld

Jeszcze jedna, niezwykła okazja do zaprezentowania repertuaru opracowanego podczas stażu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój pt. "Muzyka klasyczna w jazzowym wydaniu - od Bacha do Gerschwina".

 

Duet fortepianowy i zespół skrzypcowy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Jeleniej Górze  - prowadzony  przez Jolantę Popielarz i Ludmiłę Sołowiewicz od 1999 roku zostali zaproszoni do Alfeld.  W ramach projektu zespół wspierała  Julia Małek – absolwentka szkoły i zespołu,  uczennica pani Ludmiły Sołowiewicz , obecnie studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Z zaproszenia skorzystała również dyrekcja szkoły – Anna Pietrzak i Wiesława Tobiasz i koordynator projektów  Jolanta Czarnecka – Małek.

W dniach 23-25 września w Alfeld odbywało się 29 spotkanie dawnych i obecnych  mieszkańców regionu Jeleniogórskiego. Gospodarzem spotkania było Kuratorium patronackie dla miasta Hirschberg przy Starostwie Powiatowym Hildesheim.

Młodzi muzycy w krótkim czasie doświadczyli wielu atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich przez organizatorów : zwiedzili miasto, którego początki sięgają XIII wieku i korzystali z dobrodziejstw aquaparku. Młodzież wraz z opiekunami zakwaterowana została w  hotelu  „Zur Eule” z miłą obsługą i  smaczną kuchnią. Ale najważniejsze były koncerty, których celem było uświetnienie niezwykłych uroczystości i spotkań byłych i obecnych jeleniogórzan.

Zespół zrobił ogromne wrażenie na niemieckiej publiczności. Gratulacjom i miłym słowom nie było końca. Jak mówili organizatorzy : „młodzi muzycy znacznie podnieśli poziom spotkania”, „zespół smyczkowy ze Szkoły Muzycznej z Cieplic, który wg oceny Siomna van Zoest ( dyrektor szkoły  z Alfeld)  zaprezentował  niesamowicie wysoki poziom , prezentując zgromadzonym na rynku wycinek ze swego bardzo różnorodnego i bogatego repertuaru  i zasłużył sobie w oczach publiczności na  duży (piorunujący) aplauz” (cytat z gazety codziennej Alfeld). Delegację PSM I st. im. J. Garści zaprosił do sali kolumnowej ratusza burmistrz Alfeld , pan Bernd Beushausen i w ciepłych słowach podziękował za wspaniałe koncerty i pogratulował wysokiego poziomu edukacji muzycznej. 

Dziękujemy prowadzącym zespół oraz młodzieży za rozsławienie szkoły w kolejnym miejscu na mapie Europy. Znowu potwierdziło się, że jesteście „muzycznymi ambasadorami" regionu i naszej szkoły.

http://www.24jgora.pl/artykul,17195

dodano : 20 Lis. 2016  |  wyświetleń : 277

dodaj komentarz

Imię (*)

E-mail (*)

Ocena (*)
  Komentarz
Home  •  O szkole  •  Projekty  •  Partnerzy  •  Filmy  •  Muzyka  •  Galerie  •  Nauczyciele muzyki jadą do Lipska po doświadczenia  •  Kontakty  •        design by : LEMONPIXEL.pl